Wanna niekoniecznie przy ścianie? Dowiedz się jak zaaranżować łazienkę z wanną wolnostojącą!

Wanny wolnostojące wracają do łask – po okresie mody na kabiny prysznicowe coraz wyraźniej zaobserwować można powrót do klasyki, a więc wanny i to niekoniecznie tej zabudowanej, znajdującej się przy ścianie. Do łazienek coraz odważniej wkracza trend związany z wannami wolnostojącymi, które jak się okazuje, z powodzeniem można wkomponować w dowolne wnętrza, dzięki czemu każdy miłośnik długich kąpieli ma szansę znaleźć rozwiązanie dla siebie.

Wanna wolnostojąca, a wielkość łazienki

W przypadku wyboru wanny wolnostojącej najważniejszą kwestią mającą wpływ na to, jaki model wybierzemy, powinna mieć zawsze wielkość łazienki. Podstawowa zasada jest taka: Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej łazienki, to możemy sobie pozwolić na kolorowe, masywne czy wyróżniające się ciekawym designem modele. Nowoczesne wanny wolnostojące mają w większości przypadków pełne kształty i nie są wsparte na nogach. Jeżeli chcemy, aby nasza łazienka była oryginalna, nie musimy jednak wybierać obudowy, którą oferują nam producenci, może taką wannę sami obudować, a przez to będzie ona niepowtarzalna – doskonale nadaje się do tego drobna i bardzo modna ostatnio mozaika. Jeżeli chodzi o kwestię montażu takiej wanny, to w przypadku dużych łazienek z powodzeniem można je zamontować na środku pomieszczenia.

Gdy dysponujemy małym pomieszczeniem, wybierajmy modele klasyczne – wanna wsparta na lwich łapach lub nogach o prostej geometrycznej formie ma przede wszystkim tę zaletę, że wygląda lekko i nie przytłacza pomieszczenia, co w małych łazienkach ma szczególne znaczenie. Bardzo ważna kwestia w przypadku małych łazienek to odpowiednie umieszczenie wanny – ustawiamy ją wzdłuż jednej ściany, co sprawi, że zyskamy maksymalnie dużo wolnej przestrzeni.

Aranżacja łazienki z wanną wolnostojącą

Aktualnie na rynku dostępnych jest tak wiele różnych modeli wanien wolnostojących, że można dobrać model odpowiedni do każdej konwencji aranżacyjnej. Skupmy się jednak na stylu skandynawskim oraz klasycznym, a więc tych, które są jednymi z najpopularniejszych w naszym kraju. Jeżeli chcielibyśmy, aby łazienka była właśnie tak zaaranżowana wybierajmy najlepiej białe, zabudowane wanny wolnostojące. Takie rozwiązanie najlepiej wkomponuje się we wspomnianą stylistykę.

Kolejna kwestia to również bardzo modny styl modernistyczny, jeżeli interesuje nas surowy i minimalistyczny wystrój, warto zainteresować się wannami o geometrycznych kształtach, które doskonale wyglądają w nowoczesnych wnętrach, ale także co ważne – w niewielkich łazienkach. Jeżeli nie boimy się eksperymentować, to na rynku znajdziemy wanny o nietypowych kolorach takich jak granat, czerwień czy mocna zieleń. W przypadku nowoczesnych aranżacji, wanna wolnostojąca może stanowić główny akcent kolorystyczny w pomieszczeniu i wówczas pozwolić sobie można na odrobinę szaleństwa, jeżeli chodzi właśnie o wybór jej koloru.

Jak widać wanny wolnostojące, dają naprawdę wiele możliwości, a wśród dostępnych na rynku modeli każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

KREDYT NA ZAKUP DOMUSPRAWDŹ
+