Żarówki dekoracyjne – trend, którego popularność wciąż nie maleje!

Dekoracyjne żarówki ledowe to wciąż jeden z najgorętszych trendów, jeżeli chodzi o oświetlenie. Tego rodzaju żarówki, w przeciwieństwie do tych tradycyjnych są nie tylko źródłem światła, ale pełnią również funkcję dekoracyjną. W jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej oraz co warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

Dekoracyjne żarówki ledowe – co je charakteryzuje?

Najbardziej popularne żarówki dekoracyjne inspirowane są tradycyjnym projektem opatentowanym przez znanego wszystkim Thomasa Edisona. Budowa takiej dekoracyjnej żarówki różni się od tej klasycznej jedynie tym, że włókno wolframowe, znajdujące się wewnątrz tzw. bańki jest często o wiele dłuższe i poprowadzone w bardziej finezyjny i przyciągający uwagę sposób.

Tego rodzaju żarówki ozdobne sprzedawane są w bardzo zróżnicowanych wariantach – różnice te wynikają nie tylko z prowadzenia włókna wolframowego, ale też z kształtu i wielkości samej bańki. Podstawowym założeniem tych żarówek jest to, że nie potrzeba do nich żadnej oprawy, ponieważ same w sobie prezentują się bardzo efektownie i okazale.

Żarówki dekoracyjne w domach i mieszkaniach

Ozdobne żarówki bardzo dobrze komponują się ze stylem nowoczesnym, jak również stylem vintage. W przypadku wnętrz minimalistycznych i surowych, takich jak chociażby klimaty loftowe nie stosujemy do nich praktycznie żadnych kloszy — doskonale prezentują się, zwisając z sufitu na kolorowych kablach, jeżeli jednak zależy nam na tym, aby użyć jednak jakiegoś klosza, stawiajmy na minimalistyczne i geometryczne formy. Takie żarówki bardzo dobrze wyglądają w salonie, jadalni czy chociażby sypialni, gdzie warto powiesić je nad szafkami nocnymi, rezygnując tym samym z oczywistych i nieco nudnych lamp stojących z abażurem.

Żarówki ozdobne w restauracjach

Żarówki ozdobne oprócz tego, że bardzo dobrze prezentują się w nowoczesnych domach i mieszkaniach, to dodatkowo świetnie uzupełniają wystrój pubu czy restauracji. Aktualnie bardzo modne stały się lokale znajdujące się w piwnicach, w których do aranżacji wykorzystano np. cegły, co ma za zadanie podkreślić ich surowy wystrój. Właśnie w takich miejscach oświetlenie z wykorzystaniem żarówek ozdobnych sprawdza się doskonale – stosując ciepłe światło, jesteśmy w stanie sprawić, że lokal zachowa swój charakter, a jednocześnie będzie miejscem ciepłym i przytulnym, do którego chce się wracać (choć trudno w to uwierzyć takie połączenie, przy wykorzystaniu ozdobnych żarówek dekoracyjnych jest możliwe!).

Ledowe żarówki dekoracyjne dają naprawdę szerokie możliwości aranżacyjne – warto więc z tego korzystać!

KREDYT NA ZAKUP DOMUSPRAWDŹ
+